Як переглянути та відмінити заочне рішення суду

Найчастіше заочні рішення суду приймаються за позовами банків до боржників за кредитними договорами. Звернення до суду з позовом це юридичний шлях в боротьбі з боржником. Такий шлях являється тиском банку на боржника по виплаті кредиту та заборгованості за ним, а також можливість знайти боржника через виконавчу службу та звернути стягнення на предмет застави чи іпотеки. Тому дуже вигідно щоб ви, як відповідач, не знали про розгляд справи в суді, адже тоді суд повністю задовольнить вимоги позивача.

Суд має право на третьому засіданні прийняти заочне рішення по справі, якщо відповідач не з’являється в судові засідання. Повідомлення про відкриття провадження у вашій справі надсилаються судом через пошту, отже ви можете їх не отримувати та навіть не здогадуватись, що йде судовий процес, а ви являєтесь відповідачем.

Якщо ви не з’являєтесь в судові засідання в призначений день та час за клопотанням позивача суд виносить заочне рішення . Копію такого рішення вам направляють поштою, де воно лежить близько місяця, а потім його повертають в суд, як не отримане. Якщо ви отримали  заочне рішення суду то у вас є десять днів на оскарження цього рішення в апеляційному порядку, або подати заяву про перегляд такого рішення. Для грамотного та обґрунтованого складення заяви вам знадобиться юридична допомога, адже якщо заява не буде відповідати вимогам процесуального права то суд її не прийме до розгляду.

В залежності від обставин справи та вашої інформованості щодо розгляду даної справи проти вас у суді, потрібно буде вибрати той чи інший спосіб оскарження заочного рішення суду. Для того щоб обрати правильний та ефективний шлях оскарження вам знадобиться юридична допомога.

Так, у випадку, коли вам не було відомо про розгляд справи у суді, вам не надходила ухвала суду про відкриття позовного провадження у справі щодо вас та текст позову разом з доказами, які його обґрунтовують, і ви не підписували поштове повідомлення про отримання цих документів також ви не отримували жодного повідомлення про призначені судові засідання, то відповідно до процесуального законодавства, ви не були належним чином повідомленні про розгляд справи у суді. Дана обставина дає вам підстави звернутися до суду та переглянути заочне рішення. Заява подається до суду який виніс заочне рішення та на ім’я судді який приймав таке рішення.

В заяві обов’язково потрібно обґрунтувати обставини через які ви не з’являлись в судові засідання та не могли з’явитись. Також надати свої заперечення проти вимог позивача та обґрунтувати їх, навести докази цих заперечень, а отже вам буде потрібна юридична допомога.

Прийнявши та розглянувши вашу заяву суд при наявності підстав та обґрунтованості вашої заяви відміняє заочне рішення та знову призначає справу до розгляду. В цій ситуації ви маєте право подати свої заперечення та докази, або подати зустрічний позов до вашого позивача. Наприклад подати зустрічний позов про визнання кредитного договору недійсним в цілому, або окремих його частин. Правильно обрана та доведена ваша правова позиція значно змінить на вашу користь рішення суду. Суд може повністю відмовити позивачу в його позовних вимогах або частково. Так наприклад, щодо кредитних зобов’язань, то відмовлено може бути в вимогах про сплату штрафних санкцій за несвоєчасну сплату кредиту, а це може бути більшою половиною суми що вимагає від вас банк. Для отримання такого результату вам, однозначно, необхідна кваліфікована юридична допомога.

Якщо вам було відомо про розгляд справи в суді, але ви не прийшли в останні засідання та не були присутні при ухваленні рішення, краще оскаржувати заочне рішення суду в апеляційному порядку. На апеляційне оскарження ви маєте право протягом десяти днів після того як вам стало відомо про існування заочного рішення суду, яким являється відмітка на поштовому повідомленні про отримання вами листа з рішенням, чи ваша розписка про отримання рішення суду в канцелярії суду. До того часу поки ви це не зробили то юридично вам не відомо про таке рішення і термін його оскарження не пройшов.

До апеляційного суду подається апеляційна скарга в якій ви повинні викласти та обґрунтувати в чому саме полягає незаконність та необґрунтованість заочного рішення, неправильне застосування судом матеріального права чи порушення процесуального права. Апеляційний суд перегляне справу та може відмінити рішення суду першої інстанції і винести своє рішення, в якому задовольнити позов частково чи відмовити в позовних вимогах позивачу. Кваліфікований юрист роз’яснить вам заочне рішення суду та проконсультує, що саме необхідно викласти в апеляційній скарзі. Отже в цьому випадку також буде потрібна юридична допомога.

Таким чином, якщо ви отримали постанову про відкриття виконавчого провадження щодо вас на підставі заочного рішення суду, або просто отримали заочне рішення суду, ви маєте повне право звернутися до суду, відмінити таке рішення та переглянути справу за вашою участю, оскаржити в апеляційному порядку та отримати результат розгляду справи з врахуванням ваших інтересів.

Якщо вам буде потрібна юридична допомога, раді будемо її надати.

Як отримати аліменти на дитину?

Батьківський обовязок утримувати дітей закріплено в ст. 180 Сімейного Кодексу України та являється, рівною мірою, обов’язком як матері так і батька. Цей обов’язок являється індивідуальним для кожного з батьків, тобто мати і батько кожен окремо повин турбуватись про дитину. Обов’язок щодо утримання неповнолітньої дитини не залежить від віку батьків. У випадку, коли один з батьків сам неповнолітній то цей обов’язок виконують його батьки, тобто баба з дідом. Також, визнання батька чи матері недієздатними не припиняє їх обов’язк піклуватись про власних дітей, аліменти утримуються з їх пенсії чи іншого доходу. У разі засудження батька чи матері та перебування в місцях позбавлення волі не позбавляє їх зобов’язання утримувати дітей та виплачувати аліменти на їх утримання. З засуджених аліменти утримуються в примусовому порядку, тому для їх отримання потрібна буде юридична допомога адвоката. Якщо мати дитини чи батько з якими проживає дитина вступає в новий шлюб, це не припиняє обов’язок того , з ким дитина не живе, утримувати дитину та сплачувати аліменти.

Відповідно до ст. 189 Сімейного Кодексу України батьки можуть цивілізовано домовитись про утримання дитини та фінансування її потреб. Обов’язковою умовою укладення такого договору є його письмова форма та нотаріальне посвідчення. В договорі необхідно чітко встановити строки виплати та суму аліментів, а також умови договору про аліменти не повинні порушувати права дитини. Важливою перевагою такого договору є те, що при невиконанні взятих зобов’язань достатньо буде звернутись до нотаріуса, за виконавчим написом нотаріуса аліменти буде стягнуто з їх платника. Але для складення такого договору, врегулюванні в ньому всіх питань та юридичних нюансів, Вам потрібна буде юридична допомога.

Якщо мирним шляхом це питання врегулювати не вдалось, то той з батьків, з ким знаходиться дитина, подати позов про стягнення аліментів до суду. При написанні позову необхідно врахувати, що суд визначає порядок виплати та розміраліментів виходячи з умов проживання дитини, матеріального положення платника аліментів та наявності у нього інших дітей, його стан здоров’я, стан здоров’я та матеріальний стан дитини, згідно до ст.182 Сімейного Кодексу України.

Звісно, найчастіше діти залишаються з мамою, тому платником аліментів являється батько дитини. Якщо у жінки після розлучення залишилось двоє чи більше дітей то розмір аліментів визначаються до повноліття старшої дитини, а потім знову переглядається. Також можна отримати аліменти за минулий час, якщо ви надасте докази, що батько не утримував дитину, а ви вимагали від нього сплати аліментів. Розглянувши докази суд прийме рішення про виплату аліментів за минулий час, але не більше ніж за три роки. Тому важливо правильно обґрунтувати вимоги в позові та надати достатні докази, що важко зробити, якщо вам не буде надана кваліфікована юридична допомога.

Законодавство не забороняє звернутися до суду та подати позов про аліменти знаходячись в шлюбі, якщо батько дитини не виконує своїх зобов’язань та не надає матеріальну допомогу по її утриманню. Вагітна жінка, крім аліментів на дітей, може вимагати виплати аліменти на себе до досягнення новонародженою дитиною трьохрічного віку не залежно від того в шлюбі вона чи розлучилась. Але для цього повинні бути докази того, що батько дітей їх не утримує, ухиляється від утримання, жінка вимагала від нього матеріальної допомоги. Для написання такого позову вам знадобиться юридична допомога.

Відповідно до ст.191 Сімейного Кодексу України, аліменти присуджуються з дня подачі позову, а за минулий час, при наявності достатніх доказів, не більше ніж за три роки. Також, за рішенням суду, розмір аліментів та умови їх виплати може бути змінено в залежності від зміни стану здоров’я, матеріального або сімейного стану платника чи отримувача аліментів.

Визначається аліментів визначається в залежності від розміру доходів їх платника. На декількох дітей судом встановлюється єдина сума, що складає єдину частку від доходу платника. Законодавством передбачено, що аліменти нараховуються на всю суму доходу платника після сплати з цієї суми податків. Також вказано, що аліменти вираховуються із всіх видів заробітку та додаткових винагород, як за основним місцем роботи платника аліментів так і за сумісництвом, в тому числі з усіх надбавок та доплат до заробітної плати, як грошових так і натуральних премій, загальних річних винагород за роботу підприємства.

Якщо уплатника аліментів не має сталого доходу, то може бути визначено суму аліментів у твердій грошовій сумі, тобто фіксована сума щомісячних виплат з врахуванням індексу інфляції. Розмір аліментів не може бути нижчим 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що вказано в ст. 182 Сімейного Кодексу України. Щоб правильно розрахувати розмір аліментів та надати суду докази отримання таких доходів платником; визначити, що для вас буде кращим, отримувати змінну чи фіксовану суму; чи забезпечити, в якості аліментів, свою дитину частиною майна батька, краще зверніться до адвоката – юридична допомога вам не зашкодить.

Можливо отримати аліменти на повнолітню дитину, але в чітко визначених ст.198, 199 Сімейного Кодексу України випадках. Так якщо дитина являється непрацездатною по інвалідності чи через хворобу та не може себе забезпечувати, або продовжує навчання. Отримання аліментів для повнолітніх дітей можливо лише у випадку, якщо батьки в змозі надавати таку допомогу і це буде доведено в суді.

Законодавством передбачені випадки, коли батьки звільняються від обов’язку утримувати дитину. Це можливо у випадку, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з батьків та повністю забезпечує потреби дитини, або платник аліментів передає особисто дитині у власність нерухоме майно (квартиру, будинок, земельну ділянку тощо).

У випадку несплати аліментів, ухиляння від сплати їх можна стягнути примусово, стягується також заборговані аліменти, але не більше ніж за останні три роки, навіть після досягнення дитиною повноліття, але до досягнення нею 22 років. Відповідно до ст.196 Сімейного Кодексу України передбачена пеня за прострочення сплати аліментів. Так за кожен день прострочення встановлено 1% від суми несплачених аліментів. За злосне ухиляння від сплати аліментів та утримання неповнолітніх дітей ст. 164 Кримінального Кодексу України передбачено сплата штрафу, виправні роботи і навіть 2 роки позбавлення волі. Отже, якщо батько вирішив ховатись від вас, втекти в інше місто чи державу зверніться в найближчий відділ міліції. Як написати заяву, юридична допомога вам буде надана прямо у відділку, або можете звернутись до юриста.

В той час поки правоохоронні органи будуть розшукувать батька, а ви самі не маєте матеріального забезпечення для утримання дітей, можете звернутись для отримання державної допомоги. Така допомога передбачена ч.8 ст.181 Сімейного Кодексу України, виплачується з державного бюджету та становить не менше 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Представництво інтересів потерпілого на досудовому слідстві і в суді.

sud_0Ситуація в нашому суспільстві на сьогоднішній день не виключає, що кожен із нас може стати потерпілим від неправомірних дій інших осіб. Загальновідомою істиною є те, що саме захист потерпілих являється головною метою правосуддя. Але практика говорить зовсім про інше. Основний тягар власного захисту несе сам потерпілий. Саме через корумпованість та бездіяльність правоохоронних органів та прокуратури весь тягар захисту власних інтересів, часто доведення вини підозрюваного, несе сам потерпілий. Для відстоювання своїх прав та відповідного покарання для злочинця потерпілому необхідно мати юридичні знання, в основному кримінально-процесуального права. Пересічний громадянин не може досконало володіти такими правовими знаннями, саме адвокат здійснить представництво інтересів вас, як потерпілого, на високому професійному рівні.

Якщо ви постраждали від злочину то вам потрібно про це заявити до міліції. Тут ви зіштовхнетесь з першою проблемою, у вас просто можуть не взяти заяву, або взявши заяву відмовити в порушенні кримінальної справи після перевірки. Для того, щоб цього не сталось краще звернутись до адвоката, який буде здійснювати представництво інтересів вас, як потерпілого. Адвокат допоможе вам правильно скласти заяву та допоможе підготувати ваші пояснення, які вам необхідно буде надати оперативному працівнику, що прийматиме заяву.

Здійснюючи представництво інтересів вас, як потерпілого, адвокат допоможе вам зібрати докази, які ви надасте до заяви. Наявність доказів, або чітких вказівок де ці докази отримати прискорить порушення кримінальної справи та усуне вірогідність відмови в її порушенні. Адже заява про злочин – це тільки привід для порушення кримінальної справи, а підставою для її порушення являються докази вчинення злочину, відповідно до ст.94 КПК України.

Тільки з моменту порушення кримінальної справи ви юридично визнаєтесь як потерпілий. Тому багато залежить від швидкості отримання доказів, адже ці докази можуть просто зникнути з різних причин. Сам потерпілий без допомоги фахівця навряд зможе зрозуміти, що саме буде являтись важливим доказом.

Здійснюючи представництво інтересів потерпілого, адвокат проконтролює чи зареєстрували вашу заяву в журналі заяв та повідомлень про злочини, проконтролює термін в який має бути порушено кримінальну справу. У випадку відмови в порушенні, або прострочення терміну оскаржить такі дії міліції до прокуратури.

В процесі досудового слідства, здійснюючи представництво інтересівпотерпілого, адвокат контролюючи роботу досудового слідства зможе надати клопотання про проведення слідчих дій щодо доведення вини підозрюваного, а також одночасно з слідчим органом збирати докази, проводячи власне незалежне розслідування, та надавати ці докази слідству або суду.

Потерпілий має право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди, спричиненої йому злочином. Для того, щоб її отримати необхідно подати юридично грамотно написаний та обґрунтований цивільний позов. Здійснюючи представництво ваших інтересів, адвокат складе та обґрунтує ваш цивільний позов так, щоб суд його визнав та призначив відповідну матеріальну та моральну компенсацію.

Загальновідомим фактом є те, що в нашій державі слідство не завжди здійснюється об’єктивно та неупереджено. Якщо ви, як потерпілий, попадете в ситуацію при якій слідство буде зацікавлене вигородити злочинця та допомогти йому уникнути відповідальності, ваш адвокат зможе заявити відвід слідчому, оскаржити його дії до прокуратури, а також оскаржити дії прокурора, який веде нагляд за слідством.

З метою захисту вас, як потерпілого, адвокат будучи вашим представником прийматиме участь разом з вами у на слідчих діях: допитах, очних ставках з обвинуваченим, відтвореннях обстановки події. Під час слідчих дій не дасть можливості слідчому заплутати вас, ввести в оману та маніпулювати вашою свідомістю.

Також, допоможе вам на очних ставках задати обвинуваченому питання, які викриють його та доведуть вину по відношенню до вас. Вже сам факт присутності адвоката допоможе потерпілому впевнено та спокійно себе почувати під час слідчих дій, та більш впевнено захищатись.

Після закінчення досудового слідства, адвокат захищаючи інтереси потерпілого ознайомиться з матеріалами справи та ефективно буде підтримувати обвинувачення в суді, а також відстоювати ваші інтереси при розгляді цивільного позову. Присутність адвоката в суді, для потерпілого, завжди являється не аби якою психологічною підтримкою.

Суд завжди більш схильний до потерпілих, інтереси яких представляє адвокат, адже кваліфікований фахівець надає значну допомогу державному обвинуваченню та суду в доведенні вини обвинуваченого та протистоїть активному захисту з боку адвокатів обвинуваченого. Адже, як відомо з практики, саме представник потерпілого виконує роль основного обвинувачення та доводить вину обвинуваченого, а прокурор тільки оголошує державне обвинувачення.

Отже, якщо ви стали потерпілим від злочину, вам стане у пригоді адвокат по кримінальним справам.

Чи потрібні послуги адвоката свідку в кримінальній справі?

Завданням правоохоронних органів являється захист від імені держави наших з вами інтересів. Але як відомо з практики то частою являється ситуація коли все відбувається навпаки і правоохоронні органи порушують наші права. Причиною цього є те, що за допомогою своїх посадових повноважень правоохоронці вміло користуються нашою правовою неосвідченістью. Адже юриспруденція це складна наука, кожен із нас повинен бути фахівцем у своїй справі, а не у всьому одночасно. Саме тому право особи на правову допомогу та захист передбачено ст. 59 Конституції України. Згідно ч.2 ст. 59 Конституції України саме з метою здійснення правової допомоги підчас вирішення справ у судах та державних органах діє адвокатура. Якщо ви свідок, особливо в економічних злочинах, завдяки старанням слідчого, можете до кінця слідства стати підозрюваним. Щоб такого не трапилось краще використати  послуги адвоката.

Виклик до міліції в любої людини викликає побоювання та хвилювання. Коли ви боїтесь то ваша воля пригнічена, ви легко піддаєтеся на умовляння та погрози слідчого, що дає йому можливість легко досягти своєї мети. В таких ситуаціях від хвилювання людина може просто підтверджувати слова слідчого та погодитись на самообмову.

Ви зобов’язані з’явитись до міліції тільки за повісткою, яку вручили вам під підпис. В повістці повинно бути вказано в якості кого вас викликають, хто викликає та куди потрібно з’явитись. Обов’язково має бути вказано в повістці номер кримінальної справи, з приводу якої вас викликають. Для відвідування райвідділу міліції вам знадобляться  послуги адвоката, щоб не наражати себе на небезпеку незаконного затримання.

При вході до відділку міліції адвокат проситьть чергового зареєструвати вас та поставить час приходу у журналі відвідування, проконтролює чи це виконано.

Свідок, це особа що може повідомити про події, які мають значення для вияснення обставин справи або відомості про обвинуваченого, а також юридично не зацікавлена її результатах. Допит свідків широко застосовується у практиці розслідування злочинів як один із засобів отримання доказів. Допитують свідків з метою отримання інформації про передумови злочину, безпосередньо про подію злочину, про особу злочинця, а також для виявлення нових доказів та перевірки вже існуючих.

Слідчий попросить вас розповісти про все, що вам відомо по справі, а потім продовжить бесіду в формі запитань так, щоб отримати від вас не тільки фактичні дані, а також ваші аргументи, судження та висновки. На тому що ви скажете слідство буде формувать своє обвинувачення. А для цього слідчому потрібно, щоб ви повідомили саме те що підтвердить версію слідства. Проводячи допит у формі запитань слідчий може спотворити надану вами інформацію, неправильно акцентувавши увагу на деяких деталях, задавати питання, що вже містять відповідь або підказку.

Через запитання свідок може піддватись психологічному тиску. Ще одним прийомом отримання від вас необхідної інформації, є зміна формулювання запитання, повторення його у психологічно сприятливий момент на іншому етапі допиту. Не помічаючи пастки ви легко можете самі в неї зайти, саме тому на допиті вам потрібні послуги адвоката.

Відповідно до ст. 167 КПК України запитання повинні бути зрозумілими, відповідати розумовому рівню допитуваного, забороняється ставити запитання у яких міститься відповідь та навідні питання. Також запитання не повинні містити погроз та образ до будь-кого чи свідка.

Якщо ви, як  свідок, скористалися правом на правову допомогу під час допиту чи проведення слідчих дій, відповідно до ст. 59 Конституції України, та запросили захисника, він не дасть можливості маніпулювати вашою свідомість та психологічним станом за допомогою завуальованих, незаконних методів з боку слідства.

Послуги адвоката вам будуть необхідні після допиту, адже всі ваші покази повинні бути зафіксовані в протоколі, а також саме так як ви це говорили. Після закінчення допиту адвокат разом з вами уважно прочитає протокол. Зможе уточнити ваші відповіді та внести зауваження, якщо слідчий вніс інформацію яку ви не говорили до протоколу, або не вніс ту інформацію, що ви повідомили. Настоїть щоб до протоколу було внесено всіх осіб присутніх при вашому допиті, в приміщенні було гамірно чи на вас кричали, чинили тиск. Перевірить щоб всі графи протоколу були заповнені.

Отже, участь адвоката виключає можливість зловживань, у вигляді фізичного та психологічного тиску на свідків, введення в оману підозрюваних щодо їх статусу при допиті їх в якості свідків тощо, з боку правоохоронних органів.Після допиту ви зможете проконсультуватися у адвоката та разом з ним відпрацювати всі варіанти розвитку подій, а отже підготуватись до подальшого захисту. Не переоцінюйте свої правові знання та психологічну стійкість, як свідок, щоб не потрапити на лаву підсудних ні в якості обвинуваченого, ні за дачу завідомо неправдивих показів, використовуйте послуги адвоката.

Адвокат по кримінальним справам проконсультує Вас та забезпечить захист ваших прав та інтересів на високому професійному рівні.

Захист адвокатом підозрюваного та обвинуваченого на досудовому слідстві та в суді

crime_0Захист в процесі притягнення до кримінальної відповідальності основне завдання адвоката.Адже саме адвокат протистоїть стороні обвинувачення та являється стороною захисту. Звісно, відповідно до законодавства, особа, що підозрюється у вчиненні злочину, може захищати себе сама. Але такі дії будуть мало ефективні, адже захищаючи себе не можливо побачити ситуацію об’єктивно та не піддатись впливу емоцій, особливо не розуміючи тактики роботи досудового слідства та норм кримінально-процесуального закону. Отже самозахист скоріше призведе до непоправних помилок та можливості досудового слідства отримати всі необхідні докази, щоб довести вашу вину, навіть якщо ви нічого протиправного не вчинили.

Дуже важливо для підозрюваного правильно давати правельно покази. Адже відомо з практики, що підчас допиту підозрювані давали покази про злочини, яких вони не робили. Причинами таких дій підозрюваних можуть бути незаконні чи неправельні методи птоведення допиту, пригнічений моральний стан, психічна неврівноваженість, несприятливий збіг обставин, намагання звільнити від відповідальності близьку людину та інші фактори.

Тому дуже важливо надавати покази саме в присутності адвоката. Якщо підозрюваного було затримано, його допит проводиться негайно, або не пізніше ніж 24 годин після затримання. Під час допиту затриманого за підозрою у вчиненні злочину присутність адвоката обов’язкова, за винятком відмови від захисту та прийняття слідчим такої відмови.

Саме адвокат правомірно може контролювати роботу досудового слідствата вимагати, відповідно до ст. 22 Кримінально-процесуального кодексу України, об’єктивного та всебічного дослідження обставин справи , виявлення обставин, що виправдовують підозрюваного чи обвинуваченого.

Адже в праві адвоката вести своє незалежне розслідування, збирати докази чи заявляти клопотання про проведення необхідних слідчих дій, що зможуть довести невинуватість підозрюваного. Також, саме адвокат зможе контролювати, щоб підозрюваний надавав свої покази без використання насильства, погроз чи інших незаконних заходів.

В процесі досудового слідства адвокат, захищаючи ваші інтереси, зможе ознайомитись з матеріалами справи, які обґрунтовують затримання, вимагати перевірки прокуратурою чи судом правомірності затримання та взяття під варту, домогтися зміни такого запобіжного заходу на більш м’який.

Адвокат може виправити критичну ситуацію під час очних ставок підозрюваного з потерпілим та свідками, не дати можливості слідчому отримати потрібні йому відповіді для формування обвинувачення, тому що адвокат має право також задавати питання учасникам допиту.

Адвокат поставить такі питання, щоб отримані відповіді виправдовували підозрюваного чи спростовували його вину. Відповіді буде зафіксовано в протоколі допиту чи очної ставки і вони стануть доказом невинуватості чи спростують обставини справи. При судовому розгляді справи адвокат використає ці відповіді як докази проти обвинувачення.

Часто при призначенні експертиз слідчі роблять помилки та ставлять не правильні питання до експерта, що робить експертизу не точною. При призначенні експертиз, адвокат може подати клопотання та поставити свої питання до експерта, які зроблять експертизу більш точною та об’єктивною, а також може оскаржити результати такої експертизи та зобов’язати слідство зробити її повторно.

Захищаючи інтереси підозрюваного та обвинуваченого в досудовому слідстві адвокат юридично грамотно оскаржить неправомірні дії органів дізнання та прокуратури. Якщо проти вас безпідставно порушили кримінальну справу то адвокат оскаржить її порушення та обґрунтує відсутність складу злочину в ваших діях.

Саме адвокатзнаючи обставини справи зможе вибрати найефективнішу стратегію захисту від початку досудового слідства до закінчення судового розгляду, значно пом’якшити вину обвинуваченого, а значить і санкцію покарання в вироку. Так замість реального терміну позбавлення волі обвинувачений може отримати умовний термін.

Не аби яке значення має аналіз кримінальної справи, адже від цього залежить тактика та стратегія захисту в суді, правильний підбір аргументів та доказів відсутності вини, чи виявлення виправдовуючи та пом’якшуючих моментів в події злочину та обставинах справи.

Вивчаючи та аналізуючи матеріали справи адвокат виявить порушення кримінально-процесуального права при збиранні та фіксації доказів, що зробить їх не допустимими та не будуть братись до уваги судом.

Як бачимо, участь адвоката в досудовому слідстві та суді для підозрюваного та обвинуваченого має вирішальне значення для справи. Якщо вас визнали підозрюваним, для ефективного захисту своїх прав та інтересів необхідно звернутись за юридичними послугами адвоката. Бажано це зробити з моменту затримання та початку слідства.

Як правильно давати в борг

borgБоргові зобов’язанні одні з самих поширених в нашому повсякденному житті. Кожному з нас доводилось позичати гроші колезі, сусідам, родичам. Добре якщо вони виявлялись порядними людьми і вчасно повертали позику, або сума позики була не велика і її неповернення принесло нам просто негативні емоції і не стало відчутним для вашого бюджету.

Щоб у вас не виникало проблем з поверненням боргу необхідно давати в борг правильно, у відповідності до закону. Тоді ви легко змусите боржника повернути борг у судовому порядку.

Даючи кошти в борг ви фактично заключаєте договір з боржником про суму коштів яку ви дали та час повернення вам коштів, не залежно від того, чи ви усно домовились про це чи письмово.

Відповідно до ст. 1047 Цивільного Кодексу України письмова форма вашої домовленості обов’язкова, якщо сума коштів яку ви даєте в борг не менше як в 10 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян встановлений законом ( на 2012 р. він становить 17 грн.). Таким чином, якщо ви даєте в борг більше ніж 170 грн. то потрібно це зафіксувати письмово. Письмовим підтвердженням вашої домовленості з боржником може бути розписка.

Для того щоб за цією розпискою ви могли без проблем повернути борг її необхідно оформити притримуючись правил для укладення договору, тобто вказані його істотні умови, без яких він не буде дійсним. Для цього в розписці боржник обов’язково повинен вказати своє прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання, дані паспорта (не обов’язково, але бажано), прописом та цифрами вказати суму коштів яку він бере в борг, дату повернення боргу. Боржник повинен вказати що саме у вас він взяв в борг, тобто ваше прізвище, ім’я та по батькові . Якщо даєте в борг з якоюсь умовою, наприклад під відсоток, то обов’язково ця умова має бути вказана в розписці. В кінці розписки боржник вказує дату написання розписки та ставить свій підпис.

Під відсотки ви можете надавати кошти тільки в разі, коли сума позики перевищує у 50 разів неоподаткований мінімум доходів громадян (850 грн.)

Приклад:

РОЗПИСКА

Я, Петренко Петро Петрович, що проживаю в м. Києві по вул. Шевченка, б.5, кв.55. отримав від Іванова Івана Івановича в борг до 25 вересня 2012 р. 1200 грн.(одну тисячу двісті грн.)

5 січня 2012 р.                    Петренко П.П.

Звісно існує психологічний аспект отримання розписки від боржника, адже боржником може бути близька вам людина, а прохання дати розписку виглядає як виявлення недовіри до людини. Не відчувайте незручностей, розписку ви просите в замін на гроші, адже позичальник не відчуває незручностей позичаючи кошти, чому ви повинні відчувати незручність їх віддаючи під розписку. Поясніть позичальнику, що ви стовідсотково йому довіряєте, але в житті трапляється різне, в тому числі нещасні випадки, а розписка це звичайний доказ домовленості між вами. Можете пояснити, що розписка вам необхідна як доказ для дружини. Якщо сума яку у вас просять достатньо значна, а позичальник починає вам розповідати про свої образи і не дуже хоче писати розписку, це свідчить про те, що він або планує не вчасно повернути вам кошти , або взагалі не планує вам їх повертати. А робити ображений вигляд, це психологічний шантаж та тиск на вас в надії, що ви не захочете псувати стосунки і позичальник з легкість отримає кошти та одурить вас.

У випадку не повернення боргу, маючи розписку, як доказ боргових зобов’язань між вами та боржником ви зможете звернутись до суду та отримати свої кошти з врахуванням індексу інфляції та 3 відсотки річних додатково до суми боргу. Але пам’ятайте, що строк позовної давності становить 3 роки з дати не повернення вам коштів, яка вказана в розписці.

Наші спеціалісти нададуть вам юридичні послуги в Києві.

Юридичні нюанси розлучення

razvod2Ви прийшли до точки зору, що проживати з людиною, яку нещодавно кохали, більше не можете і єдиним виходом є розлучення. Починаючи процедуру розлучення мало хто уявляє як потрібно діяти в цій ситуації.

Юридична процедура розлучення регулюється Сімейним Кодексом України та Цивільним Кодексом України та складається з декількох частин. Їх кількість та складність завершення залежить від ряду факторів, а саме: чи погоджується ваш партнер на розлучення, чи є у вас діти, наявність спільного майна.

Якщо у вас немає дітей то процес розлучення буде простішим, адже вам достатньо буде подати заяву до РАГС про розірвання шлюбу, а потім домовитись про поділ майна, або розділити його в судовому порядку.

Якщо у вас є діти то розлучення відбувається тільки в судовому порядку. Звісно, ідеальним варіантом є попередня домовленість між подружжям щодо виховання, утримання та проживання дітей. В такому випадку подружжя укладає між собою договір щодо умов утримання та проживання дітей. Такий договір має бути в обов’язковому порядку посвідчений нотаріально. Також подружжя може укласти договір про розділ спільного майна. Цей договір, також в обов’язковому порядку посвідчується нотаріально. Після укладення договорів подружжя подає до суду спільну заяву про розірвання шлюбу, до неї додаються укладені договори. Так як спору немає то суд встановлює факт припинення подружніх відносин між подружжям та розриває шлюб.

Але, на жаль, таких випадків дуже мало. Найчастіше один з подружжя не має наміру припиняти шлюб, навіть якщо вже давно фактично не існує подружніх відносин, а від них залишився тільки юридичний факт.

В такому випадку, ініціатор розлучення повинен подати позов до суду в якому обґрунтувати своє бажання розлучитися та надати докази обставин на які посилається в позові. Також до позовної заяви додаються копії свідоцтв про народження дітей та копія паспорту позивача. Крім цього ініціатору розлучення потрібно бути готовому до заперечень вашої другої половини проти розлучення, які він надаватиме в залі суду. Можливо об’єднати в один позові питання щодо проживання та виховання дітей, їх утримання, а також претензії щодо поділу майна. Але як показує судова практика, суддя, до відкриття провадження у справі, запропонує вам відділити позов про розлучення від інших спірних питань пов’язаних з розлученням та без усунення цих недоліків не буде розглядати справу. Тому спочатку вам потрібно подати позов тільки з вимогою розірвання шлюбу між вами та вашою другою половиною.

Після отримання рішення суду про розірвання вашого шлюбу наступним етапом може бути вирішення майнових питань, але якщо майнові питання тісно пов’язані з вирішенням питання щодо того з ким із вас залишаться діти то це буде наступною вашою зустріччю в суді. Для того щоб довести суду, що саме з вами повинні залишитись діти ви повинні обґрунтувати свої вимоги, надати докази своїх доводів, а саме: довідку з відділу опіки та піклування про те що ваші житлові умови підходять для проживання з вами дітей, довідку про заробітну плату, характеристики та довідки, що підтвердять не бажаність проживання дітей з вашим чоловіком чи дружиною. Так як вирішення питання проживання дітей є складним то краще звернутись до адвоката, який обґрунтує ваші вимоги та допоможе зібрати необхідні докази, виходячи саме з вашої конкретної ситуації.

Вирішивши питання проживання з вами дітей потрібно вирішувати питання їх утримання. Для цього законодавством передбачені аліменти. Аліменти та розподіл спільного майна, як спір майнового характеру, можливо об’єднати в одному позові.

Що торкається аліментів то потрібно прийняти до уваги, що суд визначає розмір та порядок їх виплати враховуючи певні обставини, а саме:

 • умови проживання та здоров’я дитини;
 • матеріальний стан платника аліментів;
 • наявність у платника аліментів інших дітей чи осіб на утриманні.

Отже в позові ви повинні врахувати вище викладені фактори та визначити розмір аліментів від частини щомісячного доходу вашого чоловіка чи дружини, або встановити фіксовану суму.

У випадку коли ви маєте декількох дітей то розмір аліментів визначається до досягнення старшою дитиною повноліття, а потім перераховується. Розмір аліментів не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, відповідно до ст.182 Сімейного Кодексу України.

Також ст.ст.198, 199 Сімейного Кодексу України передбачено виплату аліментів на дітей після досягнення ними повноліття. Це можливо за умови, що повнолітня дитина являється непрацездатною, або продовжує навчання та потребує матеріальної допомоги, але при умові, що батьки можуть надавати таку допомогу. Тому в позові потрібно обґрунтувати таку можливість та додати докази. Якщо дитина потребує допомоги на навчання то на аліменти вона має право до досягнення 23 річного віку.

Крім дітей на аліменти мають право не працездатні чоловік чи дружина. Але не працездатність повинна наступити до моменту розірвання шлюбу, або не пізніше одного року після нього. Якщо подружжя прожило в шлюбі довго та досягло пенсійного віку то цей термін продовжується до п’яти років. Також на аліменти має право той з батьків хто доглядає за дитиною-інвалвдом, або вагітна жінка чи мати дитини віком до трьох років.

Якщо ви не укладали шлюбного контракту до весілля, або не домовились з чоловіком чи дружиною про поділ в досудовому порядку спільно нажитого майна, потрібно звертатися до суду.

Все майно нажите подружжям в шлюбі ділиться між ними в рівних частинах не залежно від того, що один із подружжя з поважних причин не мав самостійного заробітку, за виключенням речей індивідуального користування, відповідно до ст.70 Сімейного Кодексу України.

Отже спільним майном подружжя являється та підлягає поділу:

 • Майно подароване подружжю, в тому числі на весілля;
 • Заробітна плата, стипендія, пенсія та інші доходи отримані кожним з подружжя в шлюбі;
 • Майно отримане на підставі договору укладеного одним з подружжя в шлюбі;
 • Речі для професійної діяльності придбані в шлюбі;
 • Безкоштовно приватизовані в шлюбі одним з подружжя з державної власності житло та земельні ділянки.

Майно що не являється спільним майном подружжя та не підлягає поділу:

 • Майно придбане до шлюбу одним з подружжя;
 • Майно отримане в спадщину одним з подружжя;
 • Майно придбане в шлюбі але за кошти що належали особисто одному з подружжя;
 • Речі індивідуального користування, в тому числі і ювелірні прикраси куплені в шлюбі;
 • Премії та нагороди отримані за особисті заслуги одним з подружжя;
 • Страхові суми які вносились одним з подружжя з власних коштів;
 • Девіденти від майна що належить одному з подружжя.

Речі для професійної діяльності присуджуються тому з подружжя, хто їх використовує. Вартість цих речей враховується при поділі іншого майна в бік того з подружжя, кому вони не дістались. Так одному з подружжя може бути визначена судом грошова компенсація долі спільного майна.

У випадку якщо один із подружжя доведе в суді, що інший не турбувався про матеріальне забезпечення сім’ї, приховав, пошкодив, чи знищив спільне майно, або витратив його на шкоду інтересам сім’ї то суд може збільшити його частку в спільному майні подружжя. Також ця частка може бути збільшена на користь того з подружжя, з ким залишаються неповнолітні діти, або непрацездатні повнолітні діти.

Крім цього, особиста власність одного з подружжя може бути визнана в судовому порядку спільною власністю подружжя та підлягати поділу, якщо в суді буде доведено, що таке майно під час шлюбу значно збільшилось завдяки грошовим та трудовим вкладенням іншого з подружжя, або він за свої кошти утримував це майно.

Слід пам’ятати, що після розірвання шлюбу позов про поділ майна потрібно подати до суду не пізніше трьох років, відповідно до ст.257 Цивільного Кодексу України. Спільне майно подружжя також можна розділити до розірвання шлюбу.

Для вирішення ваших проблем скористайтеся послугами сімейного адвоката.

Чи варто зберігати шлюб?

Сім’я являється для багатьох із нас головною складовою життя. Але часто виникають ситуації коли з’являється бажання розірвати шлюб. Такі ситуації викликані непорозумінням між подружжям. В яких випадках та при яких непорозуміннях дійсно необхідно припинити шлюбні відносини, а при яких просто можна пошукати компроміс та спробувати залагодити непорозуміння в стосунках. Ці питання більше торкаються психології ніж юриспруденції, але все те що торкається юридичних взаємовідносин подружжя тісно пов’язане з особистими взаємовідносинами подружжя що пов’язані з емоційно-психологічною сферою людської особистості.

Так в ст.11 Сімейного Кодексу України передбачено вживання судом заходів щодо примирення подружжя. А в ч.5 ст. 191 Цивільного Процесуального Кодексу України вказано, що суд може призначити строк для примирення подружжя терміном до шести місяців.

Тому, до того як подавати позов до суду, краще самому проаналізувати ситуацію та подумати чи варто розірвати саме Ваш шлюб, як зміна вашого сімейного стану вплине на Вас та ваших дітей (якщо вони у Вас є).

Не варто спішити з розірванням шлюбу.

Часто, типова картина в багатьох сім’ях, проживши деякий час з людиною ви розумієте, що рядом з вами чужа людина, яка Вас не розуміє та ще й кожного дня віддаляється від вас.

З психологічної точки зору, це абсолютно зрозуміло. Адже до одруження ви були закохані і кожен із вас прагнув сподобатись іншому та бути поряд. Кожен був загадковий та привабливий і прагнув підкидати гілочки до вогнища кохання. Після юридичного оформлення шлюбу зникає загадковість, з’являється стабільність відносин і на перший план виходять щоденні побутові проблеми, а за ними дрібні образи, непорозуміння та відчуття пустоти. Кожен з подружжя відчуває себе ображеним та обманутим в сподіваннях і чекає ініціативи та вибачення від іншого. Особливо відчуття незадоволеності та пустоти виникає у жінок діти яких виросли, а вони все життя займались сім’єю та не реалізували себе як особистості.

В такій ситуації не потрібне юридичне розірвання шлюбу, а необхідно спробувати знайти порозуміння, навчитись відверто розмовляти один з одним та проявити один до одного співчуття та розуміння. Якщо не вдається зробити це власними силами то краще звернутись за психологічною допомогою. Розлучення в такому випадку не вихід з Вашої особистої психологічної проблеми, адже ваги правосуддя не знають емоцій і рішення суду, як меч Феміди, розсіче ваш шлюб навпіл. Це як крижана вода може назавжди погасити ті залишки почуттів, що ще жевріли і могли знову розгорітися в вогонь кохання.

Шлюб потрібно розірвати, бо зволікання може призвести до тяжких наслідків.Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

drama

Небезпечним являється шлюб у випадку, коли один із подружжя постійно являється під загрозою психологічного, економічного, фізичного чи сексуального насилля. Найчастіше жертвами насилля в сім’ї являються жінки та діти.

Психологами визначено стандартну схему насилля, що складається з трьох стадій:

 

 1. Виникнення напруження, що характеризується окремими спалахами образ чи погроз. Жертва на це реагує спокійно, старається розрядить напругу, або захиститись. Обидва партнери можуть виправдовувати поведінку тирана, з огляду на неприємності на роботі, проблеми з фінансами та інше. Але напруга продовжує посилюватись.
 2. Спалах напруги в самій негативній формі. Припадки гніву на стільки сильні. Що тиран вже їх не заперечує, а жертва не може їм протистоять. Саме на цій стадії виникає небезпека для життя чи здоров’я жертви. Як прагнення захиститись так і благання припинити викликає ще сильнішу агресію.
 3. “Медовий місяць”. В цей період тиран стає добрим, люблячим, починає відчувати себе винним та розкаюватись, вибачатись та обіцяти, що цього більше не повториться, звинувачувати жертву, що саме вона його спровокувала на такі дії.

Міф, нав’язаний нашими бабусями, «б’є значить любить» тільки частково відповідає реальності. Він дійсно любить, але не Вас, а себе. Жорстоким ставленням до Вас така людина самостверджується, фізичним чи психологічним подавленням вашої волі добивається від вас бажаного результату, ваш страх викликає у нього психологічне задоволення яке глибоко входить в його підсвідомість. Від легкого примусу така особа буде с кожним разом переходити до більш жорстокого насилля, а частота таких випадків буде збільшуватись. Ваша думка на про те, що це припиниться, якщо Ви будете вести себе як від вас вимагає тиран – хибна. Також не вводьте себе в оману вибаченнями тирана. Різка зміна поведінки являється психологічною особливість таких людей. Напади агресії в них чергуються з вибаченнями та обіцянками змінитися, обіцянками покинути пити чи почати турбуватись про вас та дітей.

До фізичного насилля більше схильні чоловіки, до психологічного жінки, а сексуальне та економічне насилля практикують представники як однієї так і іншої статі змішуючи його чи з фізичним чи з психологічним.

Все ж таки, за даними статистики в нашій країні, від домашнього насилля більше страждають жінки та діти.

Навіть при таких обставинах багато жінок бояться розірвати шлюб. Виявляється, що більше ніж чоловіка-тирана вони бояться осуду з боку суспільства та родичів, самої процедури розірвання шлюбу в судовому порядку, залишитись без житла та засобів до існування, бояться помсти з боку бувшого чоловіка, бояться що їх позбавлять можливості жити з дітьми.

Нажаль ні в Кримінальному ні в Сімейному кодексах України ми не знайдемо відповідальності за насилля в сім’ї.

Але в ст.51 Сімейного Кодексу України гарантує право чоловіка та дружини на повагу до своєї індивідуальності, а ст.56 визначає право кожного із подружжя на особисту свободу та особисту недоторканість. Покарання за дії проти життя та здоров’я особи визначені в розділі ІІ Кримінального Кодексу України, а покарання за сексуальне насилля обумовлене в розділі ІV.

Порушення ваших прав є підставою для звернення до суду, що не тільки припинить знущання, а ще у судовому порядку Ви отримаєте частину майна, залишите собі дітей та можете отримати аліменти на їх утримання.

Отже якщо Вас б’ють, ґвалтують, психологічно знущаються чи тиснуть, систематично ображають та принижують вашу гідність, ізолюють від спілкування, не дають можливості працювати чи вчитись, жорстко обмежують в фінансах, вимагають детальної звітності про витрачені кошти (не рідко при жорсткій забороні самостійно заробляти) саме такі дії відносяться до насилля в сім’ї, а такий шлюб необхідно як найшвидше розірвати.

Поради для жінок які стали жертвою насилля в сім’ї.

 1. Якщо ви зіткнулися з першими (ще “легкими”) проявами насильства з боку вашого чоловіка, подумайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей — уявіть найгірший розвиток подій і подумайте про ваші дії в таких неприємних ситуаціях.
 2. Тримайте під рукою номери телефонів міліції та соціальних служб. Варто, щоб ці номери також знали ваші діти. Якщо виникне потреба, не вагаючись телефонуйте до районного відділу міліції або на номер “02” і вимагайте термінового втручання. По приїзді працівників міліції детально опишіть їм усе, що сталося, покажіть ваші тілесні ушкодження, якщо їх нема то домашні речі, які побив чи поламав ваш чоловік. Обов’язково настоюйте на фіксації цих фактів представником правоохоронних органів та складення протоколу протиправних дій вашого чоловіка.
 3. Якщо вам завдано тілесних ушкоджень, обов’язково зверніться до медичного закладу. Ви не лише пройдете лікування, а й отримаєте медичні висновки, які є вагомим доказом у суді.
 4. Найбільше виваженим виходом з деяких ситуацій є втеча. Але цей крок належить ретельно підготувати. Варто заздалегідь зібрати невеличку валізу з необхідними речами: одягом для себе та дітей, грошима, ліками, ключами від дому, офісу тощо, особистими документами (паспорт, свідоцтво про народження дитини), документами, які підтверджують ваші права власності на житло, машину та інше. Обов’язково запишіть і запам’ятайте адреси та номери телефонів установ, до яких ви плануєте звернутися по допомогу. Крім того, наперед обдумайте маршрут вашої втечі й визначте декілька (не одне!) місць, де ви могли б сховатися, якщо залишите дім.
 5. Якщо близькі люди готові вам допомогти, домовтеся з ними про спільні дії в гострій ситуації. Йдеться, зокрема, про дзвінок до міліції, тимчасовий притулок для вас та ваших дітей або схованку для потрібних вам речей.
 6. Насильство часто стає ще брутальнішим, коли чоловік довідується про бажання дружини припинити з ним стосунки це може призвести до фізичного і психологічного насильства, яке буде ставать все брутальнішим, а також до прагнення маніпулювати вами різними засобами.
 7. Будьте готові захищати свої права та права ваших дітей. Заздалегідь обміркуйте можливі варіанти вирішення таких гострих питань, як поділ майна, стягнення аліментів, визначення місця проживання дітей, режим спілкування з чоловіком.
 8. Подумайте проте, як обмежити ваше спілкування з кривдником після розлучення і вберегти від нього ваших дітей. Наприклад, попросіть ваших колег по роботі з’ясовувати, хто вам телефонує, повідомте працівникам дитячої установи, хто має право забирати ваших дітей додому, ходіть до інших крамниць тощо.
 9. Уявіть ваше подальше життя без чоловіка й знайдіть у ньому позитивні моменти для себе. Згадуйте про ці моменти тоді, коли відчуватимете неспокій та сумніви.
 10. В разі потреби, зверніться до соціальних служб та неурядових організацій, які надають психологічну підтримку постраждалим від насильства в сім’ї.

 

Національна гаряча лінія
Тел. 0 800 500 335
 – безкоштовно з стаціонарних телефонів України
Тел. 386 – безкоштовно для абонентів МТС, life:) и Київстар

 

Київський міський центр соціально-психологічної допомоги
адреса: м. Київ, вул. Новодарницька, 26, корп.1; тел. 229-68-81; 566-15-48.

Працює цілодобово та безкоштовно.
Надає тимчасовий притулoк (максимально 90 діб), проводить психодіагностики з метою психологічної реабілітації та адаптації, консультативну допомогу з питань виховання дітей та оформлення правових документів.
Прийом здійснюється при наявності документа, що засвідчує особу.

 

Київський міський центр роботи з жінками
адреса: 04050, м. Київ, вул. Мельникова, 20.
Термінова психологічна підтримка та інформаційна допомога жінкам, які знаходяться у кризовій ситуації, постійно надається за телефоном 489-44-48.

Працює цілодобово та безкоштовно.
Надає притулок 2 місяці, допомога лікаря-терапевта, психолога, юриста.
Їхати: від ст. м. “Лук’янівська”, тролейбус №16, 19 або маршруткою до зупинки “вул. Якіра”.

Адвокат по сімейним питанням надасть вам юридичну допомогу.

Адвокатський запит

Останнім часом почастішали випадки несподіваного приходу різноманітних позапланових перевірок на підприємства. Перевіряючі органи зразу вилучають основні фінансові та юридичні документи підприємства. Така ситуація призводить до неабияких збитків для підприємства. Уникнути таких неприємних ситуацій на законних підставах можливо, якщо зберігати документи у адвоката, що ускладнить доступ перевіряючих до важливої комерційної документації. Для цього підприємець чи підприємство повинно укласти з адвокатом або адвокатським об’єднанням договір чи угоду про надання адвокатом правової допомоги. Так на вимогу перевіряючи підприємець або підприємство замість документів надає договір з описом переданих адвокату документів.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адвокатуру» забороняється будь-яке втручання в адвокатську діяльність, вимагання від адвоката, його помічника, посадових осіб і технічних працівників адвокатських об’єднань відомостей, що становлять адвокатську таємницю. З цих питань вони не можуть бути допитані як свідки. Документи, пов’язані з виконанням адвокатом доручення, не підлягають оглядові, розголошенню чи вилученню без його згоди.

Саме з огляду на законодавство, що регулює адвокатську діяльність, отримати документи у адвоката перевіряючим буде не так просто. Кваліфікований юрист перевірить законність та обґрунтованість підстав перевірки, надасть документи у відповідності до чинного законодавства та тільки ті перевіряти які у компетенції даного перевіряючого органу, перевірить законність вимог контролерів. Керуючись законом, адвокат має право відмовити у видачі документів, посилаючись на адвокатську таємницю, збереження якої являється обовязком. Предметом адвокатської таємниці є питання, з яких громадянин або юридична особа зверталися до адвоката. Крім цього, адвокат не може вчиняти дії, які нашкодять його клієнту.

Ст. 9. Закону України «Про адвокатуру» гарантує адвокатові, що питання, по яких громадянин або юридична особа зверталися до адвоката, суть консультацій, порад, роз’яснень та інших відомостей, одержаних адвокатом при здійсненні своїх професійних обов’язків, являється адвокатською таємницею і адвокат зобов’язаний її зберігати від розголошення. Сукупність ст. 9 і 10 Закону України «Про адвокатуру», дає адвокатові імунітет від не законних дій перевіряючих. В цьому випадку, адвокат повинен уважно вивчити законність вимоги перевіряючих про вилучення документів, і якщо вони незаконні, відмовиться віддавати документи, керуючись ст. 7 вказаного закону, а саме: при здійсненні своїх професійних обов’язків адвокат зобов’язаний неухильно додержувати вимог чинного законодавства, використовувати всі передбачені законом засоби захисту прав і законних інтересів громадян та юридичних осіб і не має права використовувати свої повноваження на шкоду особі, в інтересах якої прийняв доручення.

В Законі України «Про адвокатуру» ніде не сказано де повинен зберігати адвокат документи та скільки часу йому потрібно на виконання доручення клієнта. Це може бути офіс, банківський сейф, можливий варіант зберігання документів у нотаріуса, а якщо документів багато, а офіс не придатний для такої кількості зберігання документів, то любе приміщення зручне для роботи і відоме тільки адвокату.

Якщо вимоги перевіряючи законні, адвокат в присутності клієнта надасть документи, але не всі зразу, а по мірі необхідності, навіть по одному документу в день, з оформленням реєстру виїмки документів та копіюванням кожного екземпляру, узгодивши свою позицію з побажаннями свого клієнта.

Таким чином підприємець чи підприємство виграє час щоб ретельніше підготуватись до перевірки та згасить запал непроханих візитерів, адже їх діяльність буде проходити під адвокатським наглядом, а неправомірні дії будуть вчасно оскаржені.

Як бачимо, самий надійний сейф для зберігання ділової документації – у адвоката.

Переваги зберігання ділової документації у адвоката

Останнім часом почастішали випадки несподіваного приходу різноманітних позапланових перевірок на підприємства. Перевіряючі органи зразу вилучають основні фінансові та юридичні документи підприємства. Така ситуація призводить до неабияких збитків для підприємства. Уникнути таких неприємних ситуацій на законних підставах можливо, якщо зберігати документи у адвоката, що ускладнить доступ перевіряючих до важливої комерційної документації. Для цього підприємець чи підприємство повинно укласти з адвокатом або адвокатським об’єднанням договір чи угоду про надання адвокатом правової допомоги. Так на вимогу перевіряючи підприємець або підприємство замість документів надає договір з описом переданих адвокату документів.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адвокатуру» забороняється будь-яке втручання в адвокатську діяльність, вимагання від адвоката, його помічника, посадових осіб і технічних працівників адвокатських об’єднань відомостей, що становлять адвокатську таємницю. З цих питань вони не можуть бути допитані як свідки. Документи, пов’язані з виконанням адвокатом доручення, не підлягають оглядові, розголошенню чи вилученню без його згоди.

Саме з огляду на законодавство, що регулює адвокатську діяльність, отримати документи у адвоката перевіряючим буде не так просто. Кваліфікований юрист перевірить законність та обґрунтованість підстав перевірки, надасть документи у відповідності до чинного законодавства та тільки ті перевіряти які у компетенції даного перевіряючого органу, перевірить законність вимог контролерів. Керуючись законом, адвокат має право відмовити у видачі документів, посилаючись на адвокатську таємницю, збереження якої являється обовязком. Предметом адвокатської таємниці є питання, з яких громадянин або юридична особа зверталися до адвоката. Крім цього, адвокат не може вчиняти дії, які нашкодять його клієнту.

Ст. 9. Закону України «Про адвокатуру» гарантує адвокатові, що питання, по яких громадянин або юридична особа зверталися до адвоката, суть консультацій, порад, роз’яснень та інших відомостей, одержаних адвокатом при здійсненні своїх професійних обов’язків, являється адвокатською таємницею і адвокат зобов’язаний її зберігати від розголошення. Сукупність ст. 9 і 10 Закону України «Про адвокатуру», дає адвокатові імунітет від не законних дій перевіряючих. В цьому випадку, адвокат повинен уважно вивчити законність вимоги перевіряючих про вилучення документів, і якщо вони незаконні, відмовиться віддавати документи, керуючись ст. 7 вказаного закону, а саме: при здійсненні своїх професійних обов’язків адвокат зобов’язаний неухильно додержувати вимог чинного законодавства, використовувати всі передбачені законом засоби захисту прав і законних інтересів громадян та юридичних осіб і не має права використовувати свої повноваження на шкоду особі, в інтересах якої прийняв доручення.

В Законі України «Про адвокатуру» ніде не сказано де повинен зберігати адвокат документи та скільки часу йому потрібно на виконання доручення клієнта. Це може бути офіс, банківський сейф, можливий варіант зберігання документів у нотаріуса, а якщо документів багато, а офіс не придатний для такої кількості зберігання документів, то любе приміщення зручне для роботи і відоме тільки адвокату.

Якщо вимоги перевіряючи законні, адвокат в присутності клієнта надасть документи, але не всі зразу, а по мірі необхідності, навіть по одному документу в день, з оформленням реєстру виїмки документів та копіюванням кожного екземпляру, узгодивши свою позицію з побажаннями свого клієнта.

Таким чином підприємець чи підприємство виграє час щоб ретельніше підготуватись до перевірки та згасить запал непроханих візитерів, адже їх діяльність буде проходити під адвокатським наглядом, а неправомірні дії будуть вчасно оскаржені.

Як бачимо, самий надійний сейф для зберігання ділової документації – у адвоката.